Slide 1 Slide 2 Slide 3

Checkout the MODX forums

Historia
historia1.jpg historia2.jpg historia3.jpg historia4.jpg historia5.jpg historia6.jpg

Piotr Morawski był zdolnym młodym naukowcem. Swoją karierę i drogę życiową wiązał z Politechniką Warszawską, na tej uczelni obronił doktorat i został pracownikiem naukowym. Na drugim roku studiów doktoranckich otrzymał szansę pojechania na Narodową Zimową Wyprawę na K2, dostał się tam z "listy rezerwowych". Wcześniej miał doświadczenia tatrzańskie oraz alpejskie. Jego największym osiągnięciem w górach wysokich było zdobycie drogą normalną Chan Tengri (6995 m - Tien Szan).

Podczas wyprawy na K2, Piotr wraz z Denisem Urubko ustanowili - nie pobity do tej pory - rekord wysokości zimą na K2 (7630 m).

Piotr sprawdził się w górach najwyższych, jego organizm świetnie sprawdzał się w trudnych warunkach, pomagała mu w działaniu mocna psychika. Tak zaczęła się jego wielka przygoda w górach najwyższych.

Plany życiowe i priorytety Piotra zmieniły się, choć formalnie nadal był naukowcem, ale w jego sercu i dążeniach najważniejsze stały się góry.

Piotr zdobył 6 ośmiotysięczników, wraz z Simone Moro jako pierwsi ludzie w historii stanęli zimą na ośmiotysięczniku Shisha Pangma, w 2005 roku. W ciągu 7 lat Piotr był na 10 wyprawach w Himalajach i Karakorum.

W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na ośmiotysięczniku Dhaulagiri Piotr wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata, wielkie plany i apetyt na przyszłość.

PARTNER ESCAPE ROOM Partner główny Partner sprzętowy
PATRONI HONOROWI