Slide 1 Slide 2 Slide 3

Checkout the MODX forums

I EDYCJA

Są jeszcze na naszej planecie miejsca, do których póki co nie dotarła parada białych niewolników niosących w pozłacanej lektyce bożka o imieniu Pieniądz. Jednym z nich jest południowa prowincja Wenezueli: Amazonas, obszar w pobliżu granic z Brazylią oraz Kolumbią. Wyprawa miała na celu pionierskie pokonanie prawego dopływu źródłowego odcinka Orinoko nazywanego przez lokalnych Indian Rio Cunucunuma. Kierując się w górę potoku, pokonując liczne meandry, Stefan dopłynął do wnętrza zespołu tepui stanowiących obszar parku Duida Marahuaca. Ciek wypływa z północnego skraju tepui Cerro Duida (2396). Przy udziale społeczności lokalnych Indian odkrył dla cywilizacji białego człowieka kolejne miejsce Amazonii wciąż oznaczane na mapach jako de facto biała plama. Eksplorował przedmurza wspaniałych ostańców skalnych (jedynej tego typu formy geologicznych na świecie!) i podążał śladami von Humboldta, który odkrył fenomen pobliskiej Casiquiare, wybitnego przykładu bifurkacji na światową skalę.

Specyficzne połączenie górskich pejzażów skalistych ostańców, zapomnianego cieku szeleszczącego pośród Puszczy Amazońskiej i przebogatej flory wiecznie zielonych lasów deszczowych na trwałe zapadło w pamięć. Było warto!

W 2014 roku Stefan wydał książkę „Czekając na Duida –- śladem szeptu amazońskiego potoku”, która w fascynujący sposób opowiada o pierwszej zwycięskiej wyprawie Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”. to opowieść o terenach zakazanych. O dziewiczej Amazonii. To opowieść o Indianach, o reżimie wojskowym Hugo Cháveza, a także o niezwykłym spotkaniu w samym sercu nieodstępnej dżungli. Wejście w jej najbardziej intymne i schowane przed światem białego człowieka tajemnice i sekrety. To uchylenie wieka od skrzyni pełnej skarbów: tak Indian, jak i lasu.

PARTNER ESCAPE ROOM Partner główny Partner sprzętowy
PATRONI HONOROWI